PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35269}

Jezus z Nazaretu

Jesus of Nazareth
8,0 2 621
ocen
8,0 10 1 2621
Jezus z Nazaretu
powrót do forum serialu Jezus z Nazaretu

Oglądałem ten film wielokrotnie. Niestety polskie wydanie DVD jest bardzo okrojone co powoduje niesmak ... film jako całość z 4 części bardzo dobrze się ogląda. Aktorzy wyśmienici ... aż trudno uwierzyć ,że Zefirelli nie chciał na początku Powell'a w roli Jezusa:).

Oglądałem wywiad na BBC z Robertem Powellem gdzie wspominał produkcję. Mówił tam między innymi ,że ludzie tak bardzo się utożsamili z wizerunkiem Jezusa przedstawionego w filmie ,że mają w swoich domach na ścianach obrazy Jezusa filmowego ... i modlą się do bohatera jakiego zagrał.

Film bez względu na to czy się jest żydem, katolikiem czy buddystą należy docenić za szczegóły i wspaniałe role. Film nie ma słabych stron!!!

ocenił(a) serial na 8
grzegorz_

Nie znam oryginalnego wydania na płytach DVD, mam ten film w wersji 260 minut. Może jakość nie jest ekstra, ale wersja jest ta, jaka była w telewizji dawno temu. Film Zeffirellego uważam za najlepszą wersję opowieści o Jezusie i do tej oceny nie ma nic wspólnego, czy jest się wierzącym czy nie, albo do jakiego kościoła ktoś należy, czy też nie należy do żadnego. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones