PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38233}

Pasja

The Passion of the Christ
7,4 238 097
ocen
7,4 10 1 238097
6,8 28
ocen krytyków
Pasja
powrót do forum filmu Pasja

Wstrząsający film

ocenił(a) film na 10

Osobom,którym się podobał polecam przeczytanie książki ''Żywot i bolesna Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa i Najświętszej Matki Jego Maryi wraz z Tajemnicami Starego Przymierza'' Anny Katarzyny Emmerich.To na podstawie jej fragmentu powstał film Pasja.

ocenił(a) film na 10
ktotojest

Właśnie widzę, że osoby które przeczytały wpierw książkę dały niższą ocenę dla filmu. Wiadomo, że książka zazwyczaj jest ponad filmem, ale dlaczego tutaj skoro to nie jakaś powieść tylko spisanie Objawień? Czy film nie oddaje książki? Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 10
agatkaa2

Moim zdaniem film dobrze oddaje to co jest opisane w książce, ale warto dla uzupełnienia ją przeczytać, jest naprawdę niesamowita, bogata w szczegółowe opisy, a jednocześnie nie ma tam sprzeczności z Ewangeliami :)
Zresztą "Pasja" jest chyba najlepszym i najbardziej realistycznym ukazaniem męki Jezusa jeśli chodzi o filmy, także pozycja obowiązkowa, ale bez książki A.K. Emmerich by nie powstała.
Również pozdrawiam serdecznie :)

ocenił(a) film na 10
ktotojest

Przeczytałam fragmenty Objawień błogosławionej siostry Emmerich, przymierzam się do całej książki przeczytam choćbym miała płakać z tydzień. Ładny avatar :)

ocenił(a) film na 10
agatkaa2

Naprawdę warto przeczytać :) Jak dla mnie ta książka jest jednym z dowodów na istnienie Boga, siostra Emmerich nie byłaby w stanie stworzyć takiego dzieła bez Bożego natchnienia...
Dziękuję, Pani również ma ładny avatar ;)

ocenił(a) film na 10
ktotojest

Otrzymałam linki z tekstem Objawień, to pewnie fragmenty książki, wkleiłam na tym temacie:
http://www.filmweb.pl/film/Pasja-2004-38233/discussion/Rozdzierajacy+serce%2Cpra wdziwy...,2760714#post_14366757
Tak wszelkie Objawienia czy cudowne uzdrowienia cuda eucharystyczne i inne są takimi dowodami i świadectwem, ale skupiam się nie na szukaniu dowodów, a na prośbach o Łaski Boże - wiary&miłości.

ktotojest

Przeczytałem to dzieło. Nazywam to Biblią w szczegółach, chociaż nie ma oczywiście rangi Biblii. Gdyby stworzyć ekranizację całych objawień A. K. Emmerich, to powstałby tasiemcowy serial być może nawet dłuższy od Mody na sukces.

ocenił(a) film na 10
Premizlaus_Crucis

Współcześni rycerze nie potrzebują koni ani zbroi wystarczy internet. No ale damę to koniecznie musi Pan sobie znaleźć.
PS Odpisuję w tym temacie, bo tamten za długi i pełen nudnych trolli;)

agatkaa2

Trolle nie istnieją. To postacie fantastyczne z mitologii nordyckiej. Rycerz zawsze i wszędzie musi mieć i konia i miecz i zbroję i giermka. Mam jedynie postrzępione ostrze i przerdzewiałą kolczugę, co widać po zdjęciu.

ocenił(a) film na 10
Premizlaus_Crucis

No tak... na bezrybiu i rak ryba jak głosi przysłowie. To jest Pan Szanowny połówką rycerza i to bez damy. Co za czasy, świat schodzi na psy...

agatkaa2

Już dawno zszedł.

ocenił(a) film na 10
Premizlaus_Crucis

Musi Pan sobie znaleźć damę od serca to świat wyda się nieco lepszy może;) Jest wiele zacnych panien nawet na tym forum;) Pozdrawiam serdecznie.

agatkaa2

Na przykład Panna?

ocenił(a) film na 10
Premizlaus_Crucis

Że ja zacna? Zawsze tak mówie;)))))

agatkaa2

Panna ma być moją damą od serca?

ocenił(a) film na 10
Premizlaus_Crucis

Miałam raczej na myśli realną Pannę a nie e-Pannę :) Choć na FilmWebie też można mieć e-znajomych :)
Pozdrawiam serdecznie.

agatkaa2

Jak Panna mieszka blisko mnie, to jest duże prawdopodobieństwo poznania się na żywo.

ocenił(a) film na 10
Premizlaus_Crucis

:-) Lecz świat jest taki wieeeelki proszę Pana i prawdopodobieństwo mieszkania blisko dwóch osób na forum jest niewielkie. Pozdrawiam serdecznie.

agatkaa2

Panna nie chce być broniona przeze mnie.

ocenił(a) film na 10
Premizlaus_Crucis

Ależ skąd taki wniosek smętny ? Każda dama chciałaby być broniona przez zacnego kawalera przed atakami forumowych potworów. Przy najbliższej okazji wskaże Panu jakąś damę w opresji do ratowania na forum. Albo jak sama wpadnę w tarapaty;) Pozdrawiam serdecznie.

użytkownik usunięty
agatkaa2

...rozmowa dwóch trolli.

ocenił(a) film na 10

Nie prawda, po prostu chwilka rozmowy obok tematu.

ocenił(a) film na 10
Premizlaus_Crucis

Pozdrawiam przed świętami. Przypominam o oglądaniu filmu jak co roku.

ocenił(a) film na 9
ktotojest

Podbijam tylko po to by zniknął impactor w "najnowszych"

ocenił(a) film na 10
RogerVerbalKint

Bardzo słusznie Pan czyni.

ocenił(a) film na 10
ktotojest

Nie ma lepszej relacji od Ewangelii.

ocenił(a) film na 8
ktotojest

Popieram

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones