PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38233}

Pasja

The Passion of the Christ
7,4 238 151
ocen
7,4 10 1 238151
6,8 28
ocen krytyków
Pasja
powrót do forum filmu Pasja

Przy biczowaniu pojawil sie d9iabel z jakimś brzydkim dzieckiem o co tu chodzilo?

ocenił(a) film na 10
kwiatuszek_5

Też się nad tym zastanawiałem, może chodziło o narodziny zła, o chwilowy triumf zła nad dobrem albo o szydercze ukazanie dziecka - czyli swego rodzaju naśmiewanie się z Boga i jego Syna, które miało pogłębiać te sadystyczne sceny biczowania.

ocenił(a) film na 8
darol85

Ten temat byl juz chyba pare razy poruszany na forum. Mozna to rozumiec jako pogarde szatana i zapowiedz zla. Bog zeslal nam swego syna, ktory w tym momecie jest przez ludzi zabijany - triumfuje zlo. Scena moze zapowiadac nadejscie antychrysta, ktory ukazany jest jako dziecko szatana. Poszperaj na forach napewno znajdziesz pare ciekawych teorii na ten temat.

mizio

Wycięte z ciekawostek:

Symboliczne znaczenie dziecka na rekach Szatana w scenie biczowania. Gibson tlumaczy to tak, że Szatan przychodzi do nas by zasiać w nas zwątpienie w najtrudniejszych dla nas momentach. W Ogrodzie Oliwnym szepcze że jeden człowiek nie jest w stanie unieść grzechu całej ludzkości... w scenie biczowania pokazuje że ON zajmuje się swoim dzieckiem, jakgdyby sugerując, a gdzie jest Twoj ojciec... zostawił Cię?

ocenił(a) film na 9
Demonologic

To kompletna bzdura, z jakich ciekawostek to wyciagnales, pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
kwiatuszek_5

Stary szatan zostal pokonany (o ile sie nie myle jest nawet chyba scena w filmie gdzie na dnie jakiegos kanionu wydziera sie bo zostal pokonany), dziecko to symbol szatana, ktory bedzie kusil ludzkosc po tryumfie Chrystusa.

guller

Z ciekawostek na filmweb o filmie "Pasja".

guller

To chyba scena z batmana
yolo

kwiatuszek_5

Dziękuje za wasze odpowiedzi na moje pytanie;) Przemyśle je;)

użytkownik usunięty
kwiatuszek_5

Ja sądze, że chodzi tutaj o to szyderstwo szatana w kontekście tego, że Bóg pozwala ludziom, których Jezus ma zbawić od grzechów, katować własnego Syna a on (szatan) ze swoim 'dzieckiem' pokazuje mu, że niby 'dba lepiej o swoje niż Bóg o własne'...

ocenił(a) film na 9

A Impactor zaraz Ci odpowie że wie iż Boga nie ma - istnieje tylko latający potwór sphaghetti i tata muminka, zaś Ty jesteś ofiarą zindoktrynowaną przez kościół katolicki...no ale cóż - pocieszę Cię - ja też wierzę i wierzył będę, pomimo ataków różnych Impactorów tego swiata, który dąży do upadku...

ocenił(a) film na 10
RogerVerbalKint

Posłużę się cytatem z Biblii zawartym w "Pasji":

"Jeżeli Mnie prześladowali, to i was prześladować będą."

Ja tam twardo daję odpór tym marnym istotom, nie potrafię być tak miłosierny jak Chrystus. Chociaż z drugiej strony czy to nie On przepędził przekupki ze świątyni? Dziś w kościele urządza się pokazy mody, na nas plują gdzie się da, dlaczego mamy się temu wszystkiemu biernie przyglądać? Drugi policzek można nastawiać ale na pewno nie w momencie w którym chodzi o bezczeszczenie naszej wiary i dobrego imienia Stwórcy.

ocenił(a) film na 5
RogerVerbalKint

Świat wytrzyma. No chyba, że znowu jakiś żydowski bóg zamorduje 2 miliardy ludzi topiąc wszystkich :)
Generalnie - polecam nie rzucać się do gardeł - i tym wierzącym i tym niewierzącym na dobre to wyjdzie. Jesteśmy tymi samymi ludźmi.

ocenił(a) film na 9
Grifter

No i o to mi właśnie chodzi - czy ja zakładam tematy pt.: ateiści to idioci bo nie wierzą w to w co ja wierzę, a zwłaszcza nie robię tego w dyskusjach na stronach filmów religijnych - nie atakuję racjonalizmu, ateizmu, szanuję je - jest to ludzki wybór, podobnie jak wiara. Wczytaj się może w całość tematów pana impactora i wejdź w jego profil

ocenił(a) film na 5
RogerVerbalKint

Znam jego tematy. Ma jakąś misję od...eeee...nie wiem co on chce udowodnić. Konseksusu z nim nie uświadczysz. Idzie w zaparte. Nie sądzę, że tak powinna wyglądać polemika na ważne tematy, ale to jego sprawa...

ocenił(a) film na 9
Grifter

Tylko dlaczego robi to na forum FILMOWYM ??? Jest przecież racjonalista.pl, są różne onety etc. media zgodne z Jego "tryndem" - forum filmowe powinno być wolne od ideologii

ocenił(a) film na 5
RogerVerbalKint

To już jego musisz o to zapytać.

ocenił(a) film na 9
Grifter

Pytałem - wiele razy - ale on musi nawracać zbuntowaną przeciwko religii w szkole (absurd totalny i strzał kościoła katolickiego we własne kolano) gimbaze...to jego główni odbiorcy

ocenił(a) film na 10
Grifter

"Konseksusu z nim nie uświadczysz" -  konsensusu*. Domyślam się, że przypadkowa pomyłka. Co do samej treści to zgadzam się w 100 %.

ocenił(a) film na 10

To symbolika Matki Boskiej z dzieciątkiem Jezus.

użytkownik usunięty
Berith7777

A jakim sposobem Matki Boskiej z Jezusem???

ocenił(a) film na 10

Wybacz,ale albo to pytanie jest tak sformuowane,albo ja jestem tak prymitywny,że nic z niego nie rozumię.

ocenił(a) film na 10

PS
"Wtajemniczeni" dobrze wiedzą,że w jednej ze swych eskalacji hipokryzji przeciw Bogu,diabeł nie raz pojawiał się pod tą postacią,a droga krzyzowa to "idealne miejsce" do tego.Zachwyca u Gibsona to,ile tych drobych rzeczy(często mało komu znających ich),wychwycił i umieścił w filmie,a które maja ogromne znaczenie.Tak samo jak z samym miejscem- Chaqel dema.

ocenił(a) film na 10

PS2
Odpowiadam na to tylko dlatego,ze nie mogłem widzieć jakie wymyslacie tu "cuda i dziwy"
Tak samo jak wszyscy wiedzą kim jest szatan-upadlym aniołem,ale jak już zapytasz dlaczego upadłym,jak do tego doszło to ze swieca szukac kogos kto na to odpowie.Niestety.Smutne jest to,ze ja jako agnostyk o tym wiem a większość chrzescijan nie.

Berith7777

dziecko, symbolizuje całe nasze ludzkie zło, to wszystko, co uczyniliśmy całej ludzkości i całemu światu, ono pokazuje nasz upadek

ocenił(a) film na 10
filmomaniak96

To nie do mnie powinien być skierowany ten tekst-ja nie pytałem;)

filmomaniak96

A kto wg Ciebie "stworzył" tego złego człowieka ?
Nim odpowiesz, racz zauważyć, że wg Biblii, WSZYSTKO stworzył Bóg.

ocenił(a) film na 10
kwiatuszek_5

Śmierć. Dzieckiem diabła jest śmierć.

ocenił(a) film na 7
TomFilip

Ciekawe stwierdzenie... I słuszne.

ocenił(a) film na 8
TomFilip

te dziecko symbolizuje przede wszystkim brzydotę, dopiero później zło

kwiatuszek_5

Kpienie z Matki Bożej, Marii z Nazaretu, "popatrz ja też mam swoje dzieciątko". Diabeł sam nic nie umie i sam nic nie może, może tylko obserwować dobre dzieła Boga Ojca i je zniekształcać, wykoślawiać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones