PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38233}

Pasja

The Passion of the Christ
7,4 238 097
ocen
7,4 10 1 238097
6,8 28
ocen krytyków
Pasja
powrót do forum filmu Pasja

10

ocenił(a) film na 10

Dla mnie, jako osoby wierzącej nie jest to zwykły film... Produkcja Mela Gibsona to prawdziwa droga krzyżowa przeniesiona na ekran. Owszem, powstały już filmy i seriale traktujące o ziemskim życiu i naukach Jezusa Chrystusa, na których ukazano także pasję, jednak ten film jest inny od pozostałych. Dobitnie pokazano światu w jakich okolicznościach został zbawiony... ile bólu i cierpienia psycho-fizycznego to kosztowało. To, czyli ocalenie duszy każdego z nas. Film wywołał wiele emocji... gdy wychodziłem z kina prawie dekadę temu ludzie - w różnym wieku - mieli łzy w oczach. Ten film to istna terapia szokowa dla wielu... w tym i dla mnie. Owszem, pojawiła się i masa "krytyków". Wziąłem to słowo w cudzysłów ponieważ zarzuty pod adresem "Pasji" były zaiste absurdalne. A że to kicz... (sorry, ale na tle wielu innych obrazów historycznych Hollywood film jest po prostu idealny w przekazie - wszystko odwzorowano ze szczegółami, nawet martwe już języki), a że to antysemityzm (gdzie niby? przecież sam Jezus i Apostołowie byli Żydami... poza tym to fakty historyczne, ale o tym dalej) - a inni tępo to powtarzali... ach no i okrucieństwo... ciekawe, że ci sami ludzie (którzy zapomnieli, że droga na Wzgórze Czaszki nie była spacerkiem z krzyżem, ale prawdziwą krwawą łaźnią) nie protestują tak otwarcie przeciwko filmom ukazującym przemoc bezsensowną, jak seria "Piła" dla przykładu. "Pasja" jak chrześcijaństwo - ma wielu wrogów. W końcu ukazuje ona fundament samego chrześcijaństwa. Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. I właśnie to uderzyło tak świat filmu. Nienawiść. Niewierzący, ale prawdziwie tolerancyjny człowiek odpowie, że film mu się po prostu nie podoba... albo podoba, mimo że nie wierzy. Ale żeby poświęcić tyle energii na opluwanie dzieła, jego twórców i... widzów, których poruszyło? Nawet tu, na Filmwebie. Po co, skoro się w to nie wierzy? Tymczasem film ukazuje... fakty historyczne. Tak jest. Śmierć i Zmartwychwstanie to wydarzenia historyczne, ponieważ historyczne były ich konsekwencje... Oto bez Mistrza pozostaje grupa ludzi - zginął na ich oczach. Co musiało się stać, że się nie poddali? Prości ludzie - rybacy? Że mieli odwagę iść w świat - w tym do jego centrum, Rzymu - głosić Dobrą Nowinę i oddawać za nią życie? Ku rozwadze :)

ocenił(a) film na 9
m1KKa3L

Niedługo zaatakuje Cię impactor - bardzo poważany na tym portalu osobnik - bo za krytykę jego tematu i prośby osób wierzących o wykasowanie jego wpisów, tematy proszących właśnie są blokowane - i udowodni Ci że jesteś idiotą, ktory wierzy w muminki i latającego potwora spaghetti...

ocenił(a) film na 10
RogerVerbalKint

Ojej, Pan przesadza. Jedyne co wymieniony troll zdołał udowodnić - to że jest Impotentem co już powszechnie wiadomo na pewnym innym forum;)
Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 9
agatkaa2

Ze wzajemnością !

RogerVerbalKint

Christ Gott! Widziałem te "wszechstronne" elaboraty. Jeśli zarabia na tej pisaninie tutaj, to musi mieć sporo forsy na koncie. Alternatywą mogą być tylko schizofrenia na tle religijnym bądź zniewolenie demoniczne.

ocenił(a) film na 9
Premizlaus_Crucis

Cóż - gostek swoistą szajbę ma...pomimo tego że deklaruję się jako wierzący i praktykujęcy katolik - nie poświęciłbym aż tyle czasu ze swego doczesnego żywota na studiowanie Biblii (w której prawdziwość pan impactor nie wierzy) ani w nawracanie na chrześcijaństwo - po prostu - szczerze zwisa mi to kto w co wierzy - JEGO PRYWATNA SPRAWA - wchodzę na portal filmowy by ocenić jakość filmu, nie po to by wdawać się w dysputy ideologiczno-wyznaniowe...Niestety napotykam na stronce filmu religijnego, który - akurat dla mnie jest ważny - epistoły impactora ośmieszające moją wiarę - dlaczego - pytam - nie da się tego zbanować ??? KTO wchodzi na strony filmów biblijnych/religijnych - z reguły ludzie wierzący - dlaczego ich wiara (która jest prywatną/osobistą sprawą ma być dyskredytowana na PORTALU FILMOWYM ??? Nie wierzysz - O.K. szanuję to i nie wyśmiewam Twoich poglądów - ale proszę nie wyśmiewaj również moich - wyrażaj swoje przemyslenia na racjonalista.pl lub innych portalach poświęconych tej tematyce...P.S. czasami też tam zaglądam, bo jak każdy słaby człowiek czasami wątpię i poszukuję odpowiedzi - tam jednak nie mam nic przeciwko zamieszczanym treściom - bo to z założenia portale światopoglądowe

RogerVerbalKint

Co do prywatności wyznawania wiary bym się nie zgodził, ale to już wątek na inną dyskusję.

ocenił(a) film na 10
m1KKa3L

Amen:)

ocenił(a) film na 7
m1KKa3L

Zgadzam się z twoją opinią

ocenił(a) film na 10
m1KKa3L

Piękny temat Pan założył. Podpisuję się i ja pod nim. Pozdrawiam serdecznie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones