PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38233}

Pasja

The Passion of the Christ
7,4 238 097
ocen
7,4 10 1 238097
6,8 28
ocen krytyków
Pasja
powrót do forum filmu Pasja

Święta 2024

ocenił(a) film na 10

W tym roku nie widze aby miał byc ten film wyświetlany. TO JEST SKANDAL !

ocenił(a) film na 10
magik30

Właśnie to samo zauważyłam. Stacje telewizyjne i tak nie rozpieszczały nas z emisją tego filmu - zazwyczaj w okolicach Wielkanocy był emitowany tylko na jednym kanale i to raczej nie ogólnie dostępnym a teraz nie ma go w ogóle. Nie ma go również na popularnych platformach streamingowych.

ocenił(a) film na 10
Baby_Jane

Dużo ludzi jest zawiedzionych tym stanem rzeczy. Grupa Polsatu (bo to oni wyświetlali) zawiodła.

magik30

https://www.google.com/amp/s/zloteprzeboje.pl/wielkanoc-2024-pasja-mela-gibsona- gdzie-i-kiedy-ogladac/amp
Emisja trwa właśnie  na kanale Polsat Rodzina , ale szkoda że nie pojawi się na głównej antenie Polsatu  

ocenił(a) film na 10
ARSENDISidm

Tak wiem ze tam to wyświetlali ale jak zauważyłeś wielka szkoda ze nie jest to na kanałach ogólnodostępnych

ocenił(a) film na 9
magik30

Na szczęście film dostępny jest w internecie za darmo i w tym roku oglądałam jak to na Wielkanoc co rok :) Spóźnionych, ale jednak Wesołych Świat Zmartwychwstania Pańskiego :)

ocenił(a) film na 8
EsterQueen

Gdzie dostępny za free i czy jest bez lektora z polskimi napisami?

ocenił(a) film na 9
sztohas

Jest dostępny za darmo, ale z lektorem; zawsze tylko taki spotykam, nie z napisami :(

ocenił(a) film na 8
EsterQueen

Dziękuję za Odpowiedź. No cóż to wydam w takim razie te 15 złociszy żeby obejrzeć płatną wersję ale za to z napisami :)

ocenił(a) film na 9
sztohas

Nie ma za co :)

ocenił(a) film na 10
EsterQueen

a czy ta wersja w necie jest ocenzurowana ? chodzi mi o slowa "krew jego na nas i nasze dzieci"

ocenił(a) film na 9
magik30

Wiesz co, aż tak bardzo nie zwracałam na to uwagi, ale nie wydaję mi się, żeby słyszała te słowa. Czemu pytasz? I żeby nie było, to nie mówię tego ze złośliwości, ale po prostu jestem ciekawa :)

ocenił(a) film na 10
EsterQueen

"Gdy Piłat zobaczył, że nic nie osiąga, ale przeciwnie, zamieszanie staje się większe, wziął wodę i umył ręce przed tłumem, mówiąc: Nie jestem winny krwi tego sprawiedliwego. To wasza sprawa. [25] A cały lud odpowiedział: Krew jego na nas i na nasze dzieci. [26] Wtedy wypuścił im Barabasza, a Jezusa, po ubiczowaniu, wydał na ukrzyżowanie."

Jestem przekonany że dawno temu w TV padły te słowa. I to chyba była wersja reżyserska. Obecnie nie ma tych słow gdy Pasja jest puszczana na kanałach Polsatu gdyż jest to ocenzurowane. Słowa te tłumaczą dlaczego Żydzi są prześladowani. Na samego Gibsona było wiele nacisków aby film był cenzurowany. Zreszta on sam wyłozył pieniądze aby nakręcić Pasję bo nie było chętnych. Aktor który grał Chrystusa nawrócił się.  To ze w tym kartonowym panstwie jest to cenzurowane nie dziwi mnie. W końcu ambasador izraela może na nas napluć  a władza tego kartonowego kraju udaje ze to deszcz pada. Co można bylo zobaczyć po zabójstwie Polaka na  palestyńskiej ziemi, ktora jest okupowana

ocenił(a) film na 9
magik30

Hmm, nie zastanawiałam się nad tym aż tak bardzo

ocenił(a) film na 9
magik30

Wydaje mi się, że ten fragment mógł paść w filmie, bo jak Piłat pyta, czy chcą zabić tego samego człowieka, który parę dni temu przyjechał do nich na osiołku, to mówią, że to bluźnierca i mówią, że lepiej, by zginął jeden człowiek, niż cały naród, więc jest duże prawdopodobieństwo, że mogły paść te słowa. A później oczywiście umył ręce. Kurcze, oglądałam tuż przed niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego, więc szkoda, że wtedy nie przyłożyłam szczegółowo uwagi do tego fragmentu, no ale tak wyszło, że ten wątek na tym forum pojawił się już po świętach (nie jest to tragedia, tak się zdarza). Wiesz, ja jak oglądałam ten film, to nigdzie nie było zaznaczone, że objęła go cenzura, a nawet nie wiedziałam, że do tego doszło, choć z drugiej strony Mela spotkały oskarżenia o tzw. "antysemityzm", więc wtedy powody stają się jasne. A przy okazji, to Mel stworzy kontynuację :)

ocenił(a) film na 10
EsterQueen

No cóż taki smaczek który tłumaczy 2000 lat braku swego miejsca na ziemi

ocenił(a) film na 9
magik30

Trochę nie zrozumiałam, o co ci chodzi. Nie zrozum mnie źle, nie przeczę, że piszesz mądrze, tylko po prostu nie zrozumiałam twej wypowiedzi i mógłbyś proszę rozjaśnić, o co ci chodzi? :)

ocenił(a) film na 10
EsterQueen

Chodziło mi o Żydów, którzy (podobno jest to zapisane w Biblii) będą rządzić światem ale będą znienawidzeni i nie zaznają nigdzie spokoju. No i tak w rzeczywistości jest. Łącze to z tymi słowami które padły gdy Piłat zaproponował uwolnienie Jezusa po chłoście

ocenił(a) film na 9
magik30

Ach, o to chodzi :). Rozumiem, choć dla mnie jest różnica między judaizmem świątynno-religijnym, a judaizmem rabinicznym. Żydzi w Hollywood nie mają żadnego powiązania z tym pierwszym judaizmem (z drugim niewiadomo, ale łatwiej jest dla ich korzyści ten drugi wyznawać), a raczej z prądami patologii Hollywoodu, a może nawet z kabałą, bo często widać te czerwone nitki u znanych ludzi.
 Swoją drogą, to w kwestii żydostwa Mel też chce wbić kij w mrowisko, bo z tego, co słyszałam, to bierze się za reżyserię (a ewentualnie wystąpi w nim) filmu o Rothshildach, więc to też wielką odwaga z jego strony, a kasa idzie z jego kieszeni.

ocenił(a) film na 10
EsterQueen

Ciekawe rzeczy piszesz... to bardzo interesujace. Mel chyba juz nie ma do stracenia i chce przedstawiac prawdę. To on opowiadał o makabrycznych praktykach w Hollywood. Na razie tylko wypłyneło że były pedofilskie orgie. Jednak wierze że tam są strasznie zepsuci ludzie.

ocenił(a) film na 9
magik30

Na pewno są tam zepsuci ludzie, zresztą w Hollywood oraz w innych firmach potajemnie odbywa się wykorzystywanie i handel dziećmi, co było widoczne chociażby w filmie pt. "Sound of Freedom". Swoją drogą, to właśnie o Jimie Caviezelu w zeszłym roku trochę głośno się zrobiło, gdyż wystąpił w tym filmie właśnie. Nikt oczywiście nie chce gadać o takich rzeczach, jedynie mniejszość to robi, m.in Denzel Washington, czy też właśnie Mel, czy Jim plus pewnie inni ludzie należący do mniejszości. O pedofilskich orgiach co prawda nie słyszałam aż tak bardzo, ale słyszałam, że niektórzy ludzie mówili o jedzeniu dzieci. Dziwne to, ale w tym światku tak może być. Melowi kibicuję, tylko, że boję się, by nie powtórzyła się historia jego upadku tuż po "Pasji".

ocenił(a) film na 10
EsterQueen

dokładnie o piciu ich krwi i jakiegoś hormonu

ocenił(a) film na 8
magik30

Serio czekasz na film w TV gdzie jest przerywany co 20 minut reklamami? To już nie lepiej zapłacić te 10 czy 15 zł i obejrzeć na VOD?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones